Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna - 15 maja

„Bóg Zapłać” za ofiary złożone na potrzeby remontowe naszej parafii. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 16.00 a w tygodniu o godz. 17.30. 

W poniedziałek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i w piątek po Mszy św. wieczornej parafian z ul. Wrocławskiej 13.

W czwartek kolejną rocznicę urodzin obchodzi Arcybiskup Wiktor Skworc. Polecajmy go we wspólnych i prywatnych modlitwach. W czwartek nie będzie nabożeństwa majowego w kościele, ale zapraszamy na nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Pszczyńskiej w okolicach numeru 87 na godz. 19.00.

W sobotę obchodzimy w naszym mieście obchodzimy uroczystość Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika, patrona Miasta Jastrzębie-Zdrój. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian z sakramentami św. od godz. 9.00. Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dziecka o godz. 16.30 w Domu Parafialnym. Od godz. 17.00 okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

W przyszłą niedzielę spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 17.30 na probostwie. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. 

Siostry Salezjanki obchodzą Jubileusz 100-lecia obecności na ziemiach polskich oraz 150-lecia założenia Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki. Z tej okazji zapraszają w przyszłą niedzielę na Mszę dziękczynną na godz. 12.30 do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego na „Szóstce”.

W niedzielę 29 maja odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do MB Piekarskiej. Z parafii organizowany jest wyjazd autokarem. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Wyjazd sprzed probostwa o godz. 6.30. Koszt wyjazdu 35 zł. Ilość miejsc ograniczona.

Zarządzeniem Arcybiskupa katowickiego w niedzielę 12 czerwca odbędą się wybory do nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Prosimy zgłaszać kandydatów na radnych w Kancelarii Parafialnej do 8 czerwca.

Parafia organizuje pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w terminie od 1 do 4 sierpnia. Szczegóły oraz zapisy na stronie parafialnej w zakładce Pielgrzymka. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 23 czerwca. 

Dziękujemy wszystkim sprzątającym w zeszłym tygodniu naszą świątynię. Msza św. w waszej intencji sprawowana będzie w poniedziałek 30 maja o godz. 18.00.

Do nabycia prasa katolicka – „Gość Niedzielny. Dla dzieci majowy numer „Małego Gościa”. 

SŁOWO ŻYCIA: 
„PO TYM WSZYSCY POZNAJĄ, ŻEŚCIE UCZNIAMI MOIMI,
JEŚLI BĘDZIECIE SIĘ WZAJEMNIE MIŁOWALI.”
(J 13,35)