Ogłoszenia duszpasterskie

 XXX Niedziela Zwykła

24 października 2021

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. „Bóg Zapłać” za ofiary złożone na potrzeby misyjne Kościoła. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzisiaj na godz. 15.45. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 17.30 na probostwie.

Jutro (w poniedziałek) Msza św. wieczorna w intencji sprzątających kościół w październiku oraz emerytów, rencistów i KGW. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.15. Do sprzątania naszego kościoła zapraszamy w poniedziałek i w piątek po Mszy św. wieczornej parafian z ul. Poznańskiej 17, 19, 21 i 23.

W czwartek obchodzimy święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W sobotę obchodzimy święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Katowicach.

W przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła (tzw. Kiermasz). Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. 

W przyszły poniedziałek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich. Msze św. w tym dniu sprawowane będą w porządku niedzielnym. „Zalecki” za zmarłych można składać w zakrystii. Od poniedziałkowego południa do wtorkowego wieczora można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych w czyśćcu cierpiących przez pobożne nawiedzenie kościoła, modlitwę „Ojcze nasz…” i „Wierzę…”, modlitwy w intencjach Ojca świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 

W przyszły wtorek wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 wraz z modlitwą za zmarłych. 

Bóg Zapłać wszystkim sprzątającym w zeszłym tygodniu naszą świątynię. Msza św. w waszej intencji jutro o godz. 18.00.

Hospicjum Domowe im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC działające przy naszej parafii w dniu 1 listopada 2021 r. tj. w uroczystość Wszystkich Świętych prowadzić będzie kwestę przy cmentarzach parafialnych i cmentarzach komunalnych. Zebrane środki pieniężne pozwolą zapewnić godziwą opiekę nad chorymi na choroby nowotworowe, którymi się opiekuje.

Przypominamy o przedłużeniu opłat cmentarnych.

Powstaje nowa Wspólnota Oazy Dorosłych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się formować w duchu Ruchu Światło-Życie na pierwsze spotkanie w niedzielę 7 listopada o godz. 19.00 przy klasztorze Sióstr Boromeuszek w Jastrzębiu-Zdroju (przy kościele NSPJ).

Do nabycia prasa katolicka „Gość Niedzielny”. Dla dzieci listopadowy „Mały Gość”.

SŁOWO ŻYCIA:

„Co chcesz abym ci uczynił?”

(Mk 10)