Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła - 25 września

Wszystkich parafian zapraszamy na niedzielne Nieszpory o godz. 16.00. „Bóg Zapłać” za ofiary dzisiejszej kolekty przeznaczone na remont katowickiej Katedry.

W poniedziałek swoje imieniny obchodzi arcybiskup senior Damian Zimoń. Polecajmy go we wspólnych i prywatnych modlitwach. Do sprzątania naszego kościoła zapraszamy w poniedziałek i w piątek po Mszy św. wieczornej parafian z ul. Gałczyńskiego numery parzyste.

We wtorek wspominamy św. Wincentego a’Paulo, prezbitera.

W środę wspominamy św. Wacława, męczennika. Zachęcamy wszystkich, aby włączyć się w środę w Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Dajmy świadectwo wiary i przyjdźmy w tym dniu na godz. 15.00 pod krzyż na osiedlu przy ulicy Poznańskiej, aby wspólnie się modlić.

W czwartek obchodzimy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. 

W piątek wspominamy św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. 

W sobotę wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15. Są jeszcze wolne dni, w których można poprowadzić modlitwę różańcową, dlatego zachęcamy liderów grup parafialnych, aby wpisywali się na listę, która jest w zakrystii. Niech wspólna modlitwa będzie wyrazem naszej silnej wiary i gorącej miłości wypływającej z rozważania tajemnic życia naszego Zbawiciela. Okazja do sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby WŚSD w Katowicach. 

Kandydaci do bierzmowania proszeni są o odbiór z zakrystii lub Kancelarii deklaracji do bierzmowania. Wypełnione i podpisane należy zwrócić do końca września, gdyż na ich podstawie zostaną utworzone grupy formacyjne. Jeżeli kandydat został ochrzczony poza naszą parafią, należy do deklaracji dołączyć świadectwo chrztu. Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszy św. dla młodzieży 7 października o godz. 18.00.

W niedzielę 17 października przeżywać będziemy Dzień Papieski. Przed kościołem można będzie złożyć ofiarę na papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia- wspomagające zdolną ale ubogą młodzież.)

„Bóg Zapłać” wszystkim sprzątającym w zeszłym tygodniu naszą świątynię. Msza św. w waszej intencji sprawowana będzie (jutro) w poniedziałek 26 września o godz. 18.00.

Do nabycia prasa katolicka – „Gość Niedzielny”. Dla dzieci jest już październikowy numer „Małego Gościa”. Jest także inna prasa katolicka.

SŁOWO ŻYCIA: 
„WALCZ W DOBRYCH ZAWODACH O WIARĘ,
ZDOBĄDŹ ŻYCIE WIECZNE”
                               (1 Tym 6,12)