top of page

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 28 maja 2023

Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe, wyjątkowo o godz. 18.00. Nabożeństwo poprowadzą nasi księża prymicjanci. „Bóg zapłać” za ofiary przeznaczone na potrzeby parafii. 

Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i w piątek po Mszy św. wieczornej parafian z ul. Opolskiej 8.

We wtorek wspominamy św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.

W środę obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 Dzieci Maryi i Ministranci odnowią swoje przyrzeczenia aktywnego i wiernego uczestnictwa w życiu Kościoła oraz podziękują Bogu za kolejny rok duchowej formacji. Do uczestnictwa w tej liturgii zapraszamy ich rodziny. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w domu parafialnym.

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza św. w intencji nowych powołań o godz. 6.30. Nabożeństwo w intencji powołanych o godz. 17.30. 

W piątek oddajemy cześć NSPJ. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 6.00. Msza św. w intencji czcicieli o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania od godz. 15.30. Msza św. szkolna o godz. 16.30. Młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę o godz. 18.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne parafii.

W sobotę wspominamy św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy oraz oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec wynagradzający o godz. 7.00. Msza św. z błogosławieństwem matek oczekujących potomstwa o godz. 8.00. Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 17.00. 

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. Tą uroczystością kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Księża neoprezbiterzy Karol i Paweł po każdej Mszy św. udzielać będą błogosławieństwa prymicyjnego wszystkim uczestnikom Mszy św. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wydziału Teologicznego UŚ.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym w zeszłym tygodniu naszą świątynię. Msza św. w waszej intencji sprawowana będzie jutro (w poniedziałek 29 maja o godz. 18.00.

W tym roku 8 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej z procesja Teoforyczną - dając świadectwo naszej wiary i pobożności - pójdziemy z osiedla na Górnym. Procesję rozpoczniemy Mszą św. polową o godz. 7.30 na terenie posesji Domu Przyjęć „Dworek Zielone Wzgórze” przy ulicy Pochwacie 8. Następnie przejdziemy ulicą Pochwacie, Strażacką, Pszczyńską i Św. Jana Nepomucena do kościoła gdzie będzie końcowe błogosławieństwo sakramentalne oraz następna Msza św. Proponujemy by ołtarze powstały w następujących miejscach: I – Ołtarz – przy ul. Pochwacie za posesją nr 8 (w stronę ul. Strażackiej). O przygotowanie tego ołtarza prosimy mieszkańców ulic Pochwacie i Polnej. II – Ołtarz – przy Krzyżu (skrzyżowanie ulic Pochwacie i Gałczyńskiego). O przygotowanie tego ołtarza prosimy mieszkańców ulic Gałczyńskiego, Przybosia, Asnyka, Lechonia i Kasprowicza. III – Ołtarz – przed posesją nr 20 na ul. Strażackiej. O przygotowanie tego ołtarza prosimy parafian z ul. Strażackiej. IV – Ołtarz – w okolicy skrzyżowania ul. Strażackiej i ul. Pszczyńskiej. O przygotowanie tego ołtarza prosimy mieszkańców ul. Pszczyńskiej. Banery oraz ramy można odebrać od czwartku na probostwie.

Do nabycia prasa katolicka – „Gość Niedzielny”. Dla dzieci czerwcowy numer „Małego Gościa” 

SŁOWO ŻYCIA: 
„WEŹMIJCIE DUCHA ŚWIĘTEGO”
                                    (J 20,22) 

bottom of page