top of page

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 19 maja 2024

Dzisiaj Nabożeństwo majowe o godz. 16.00. Za ofiary kopertowe złożone na potrzeby remontowe naszej parafii składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św w tym dniu o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Od poniedziałku rozpoczynamy okres zwykły w liturgii. Do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i w piątek po Mszy św. wieczornej parafian z ul. Pszczyńskiej 175 do 187.

We wtorek obchodzimy w naszym mieście uroczystość św. Jana Nepomucena, prezbitera, męczennika i patrona naszego miasta. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego w kościele, ale zapraszamy na nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Pszczyńskiej o godz. 19.00.

W środę czynna będzie Biblioteka parafialna od godz. 17.00 w Domu Parafialnym.

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu także nie będzie nabożeństwa majowego w kościele, ale zapraszamy na nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Poznańskiej o godz. 19.00.

W piątek obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

W sobotę okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 17.00. 

W przyszłą niedzielę zapraszamy mężczyzn i młodzieńców na tradycyjną pielgrzymkę do MB Piekarskiej. Rozpoczęcie obchodów na Piekarskim wzgórzu o godz. 8.00. Msza św. o godz. 11.00. Zachęcamy gorąco do udziału. Także w przyszła niedzielę obchodzimy roczki na Mszy o godz. 12.15 oraz jubileusze małżeńskie na Mszy o godz. 16.30. Dzieci obchodzące rocznicę Chrztu św. oraz jubilatów małżeńskich prosimy zgłaszać do Kancelarii Parafialnej. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym w zeszłym tygodniu naszą świątynię. Msza św. w waszej intencji sprawowana będzie w poniedziałek 27 maja o godz. 18.00.

W tym roku 30 maja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej z procesja Teoforyczną - dając świadectwo naszej wiary i pobożności - pójdziemy z kościoła św. Brata Alberta do naszego kościoła. Procesję rozpoczniemy Mszą św. o godz. 8.00 w kościele św. Brata Alberta. Następnie przejdziemy ulicą Wielkopolską, Mazowiecką, Warszawską i Św. Jana Nepomucena do naszego kościoła gdzie będzie końcowe błogosławieństwo sakramentalne oraz następna Msza św. Proponujemy by ołtarze powstały w następujących miejscach: III – Ołtarz – przy ul. Warszawskiej na wysokości bloku Wrocławska 1 do 7. O przygotowanie tego ołtarza prosimy mieszkańców ulicy Wrocławskiej. IV – Ołtarz – przy Krzyżu na ulicy Poznańskiej. O przygotowanie tego ołtarza prosimy mieszkańców ulic Poznańskiej i Opolskiej. I i II – Ołtarz – przygotowują parafianie parafii św. Brata Alberta.

Zapraszamy mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (właścicieli budynków mieszkalnych), na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania z różnych programów, w tym: „Czyste Powietrze” i Program dotacji gminnej – „Eko do Kwadratu”. Spotkanie odbędzie się: 23 maja, od godziny 15.45 do 17.00 dla mieszkańców osiedla Jastrzębie Górne i Dolne w siedzibie OSP, przy ulicy Pszczyńskiej 142

Instytut Łaźnia Moszczenica zaprasza na Dzień Dziecka 1 czerwca w godz. od 11.00 do 21.00. W programie liczne atrakcje oraz koncerty.

Do nabycia prasa katolicka – „Gość Niedzielny” oraz „Gość Niedzielny Extra” zatytułowany: Święte Matki – Matki Świętych w cenie 14 zł. Dla dzieci jest jeszcze majowy numer „Małego Gościa”.

SŁOWO ŻYCIA:     
               „WEŹMIJCIE DUCHA ŚWIĘTEGO”
                                            (J 20,22)

bottom of page