top of page

Dzieci Maryi

Kiedy i gdzie?
Spotkania odbywają się w sobotę o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.

Kto jest opiekunem grupy?

Ks. Marek Wachowiak.

Kto może przyjść na spotkanie?

Uczestniczyć w nich mogą wszystkie dzieci (nie tylko dziewczynki)

O grupie.

W naszej parafii grupa Dzieci Maryi liczy ok. 20 uczestników i trzy animatorki. W każdy sobotni ranek spotykamy się w domu parafialnym. 
Ktoś mógłby zapytać, dlaczego dzieci chcą wcześnie wstawać w dzień wolny od szkoły i zamiast oglądania kreskówek, przychodzić na spotkania. Co sprawia, że wiernie, często przez wiele lat, służą wspólnocie? Najlepszą odpowiedzią na te pytania będą wypowiedzi samych uczestniczek:

 
"Przychodzę na Dzieci Maryi, ponieważ chcę naśladować Maryję, wpatrywać się w Nią. Chcę też umacniać swoją wiarę, poznawać innych ludzi i rozmawiać z nimi o Bogu. Bardzo pomaga mi to ufać Bogu i nie tracić nadziei. Osoby, które tu spotykam zawsze pomagają sobie nawzajem. Panuje tu bardzo miła atmosfera."


"Ja przychodzę na spotkania, żeby stać się lepszym człowiekiem i uczyć się, jak naśladować Maryję i świętych" 


"Jestem w grupie Dzieci Maryi, aby móc umacniać swoją wiarę, wpatrywać się w Maryję i być jak Ona. Można tu tez poznać dużo ludzi, wymieniać  się spostrzeżeniami. Jest dużo zabawy i śmiechu." 


Często sobotnie spotkania są jedynym czasem w tygodniu, kiedy dzieci mogą otwarcie porozmawiać o wierze, czytać i rozważać Pismo Święte. Poznają w ten sposób Maryję i Boga. Uczą się Go rozumieć, na swój prosty sposób i z dziecięcą ufnością. 
Na spotkaniach dzieci także dużo śpiewają, bawią się. Czasem organizowane są jakieś wspólne wyjścia, czy wyjazdy. W trakcie wakacji można wyjechać na specjalne rekolekcje trwające 9 dni.
Podczas Mszy świętej dla dzieci, która w naszej parafii sprawowana jest w niedziele o godz. 11.00, Dzieci Maryi prowadzą śpiew (także przed Mszą św.) oraz śpiewają psalm.

 

bottom of page