Piesza pielgrzymka

na Jasną Górę

W drugim tygodniu wakacji - od 6 do 9 lipca, organizujemy pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Przewodnikiem w naszej drodze będzie ks. Mateusz Drobny. 


Zapisy potrwają do 7 czerwca. Będzie ich można dokonać za pośrednictwem formularza znajdującego się poniżej – każdego uczestnika należy zgłosić osobno.

Po zgłoszeniu, każdy zainteresowany otrzyma mailem nr konta, na który należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł

Niepełnoletni uczestnicy otrzymają także mailem formularz zgody rodziców oraz informację, jak i kiedy go dostarczyć - zgoda nie jest konieczna, jeśli niepełnoletni pielgrzymował będzie z rodzicem.
Ilość miejsc jest ograniczona. Pielgrzymka odbędzie się, jeśli zgłosi się odpowiednia grupa chętnych 

Pielgrzymkę rozpoczniemy we wtorek 6 lipca. Prawdopodobnie spotykamy się rano na Mszy świętej, a po niej przejedziemy do miejscowości Mirów, skąd rozpoczniemy pieszą wędrówkę. Dokładna godzina zbiórki zostanie podana na spotkaniu przedpielgrzymkowym, o którego terminie poinformujemy wszystkich zgłoszonych.
Wędrować będziemy szlakiem Orlich Gniazd, co oznacza atrakcje w postaci wapiennych skał, warowni czy jaskiń. Nasze bagaże przez wszystkie dni trwania pielgrzymki będą przewożone samochodem. 

Noclegi planowane są w Złotym Potoku, Olsztynie oraz Częstochowie, gdzie zatrzymamy się zaraz za Klasztorem Jasnogórskim w Domu Pielgrzyma Jana Pawła II. 
W piątek 9 lipca około godziny 14.00 wracamy do Jastrzębia. 
Koszt pielgrzymki (noclegi, transport, ubezpieczenie, apteczka) ponoszony przez jedną osobę wyniesie 350 zł (cena uzależniona jest od ilości osób – być może będzie niższa)
Chleb, herbata, cukier, wliczone są w koszt pielgrzymki. Pozostały prowiant, każdy z pielgrzymów zabiera ze sobą. 

 

Formularz zgłoszeniowy

Dziękujemy za przesłanie!